Pro rodiče

Zde několik praktických informací. Pokud mezi nimi nenaleznete odpověď na své otázky, rádi je zodpovíme na uvedených kontaktech.

Komu je určen Lesní klub Svatojánek?

Je určen pro děti ve věku 3 – 7 let, které jsou samoobslužné, nebo dokáží s pedagogy o svých potřebách komunikovat a jsou schopné držet se skupiny.

Velikost skupiny: Maximálně 16 dětí na dva pedagogy.

Co budou děti do školky potřebovat?

Pohodlný batůžek se zapínací přeskou. V batůžku by měli děti mít nachystanou svačinu s nápojem (na dopoledne, případně i na odpoledne), pláštěnku, v zimním období náhradní rukavice a teplé ponožky. Vhodná je i další vrstva oblečení (např. triko s dlouhým rukávem) pro případ náhlého zhoršení počasí.

V zázemí by měl mít každý ještě jedno náhradní suché oblečení (včetně ponožek), případně spodní prádlo a holinky.

Doporučená výbava pro lesní školku

Kvalitní a dobře zvolené oblečení je základ spokojeného pobytu dětí v přírodě za jakéhokoliv počasí. Záleží velmi na konstituci dítěte, křehčí a drobnější děti snadněji prochladnou. Z vlastní zkušenosti doporučujeme tzv. „cibulové“ vrstvení tenčího oblečení, které lze podle potřeby svlékat či oblékat. Jako spodní vrstvu je vhodné zvolit merino oblečení nebo funkční prádlo, které odvádí vlhkost a zůstává hřejivé. Do vlhkého počasí se hodí pogumované kalhoty, jedny tenké na podzim/jaro a jedny zateplené do zimy (nedoporučujeme prát často, materiál praním trpí).

Ze zkušenosti doporučujeme nepromokavé oblečení značky Kozi Kids (www.outdoorbaby.cz, www.nextmama.cz), Tchibo, Kiba, Reima (www.skibi.cz), toto oblečení lze také poměrně levně získat z druhé ruky např. na www.mimibazar.cz

Obuv

Nejlépe kožená kotníčková obuv ošetřená impregnací z včelího vosku a dvě vrstvy vlněných nebo funkčních ponožek. Boty by měly být o číslo větší, vzduchová kapsa udrží nohy lépe teplé. V zázemí školky má každé dítě své holinky, které v případě potřeby přezouváme. Na zimu jsou vhodné sněhule nebo vyteplené holinky.

Comments are closed.